تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

آرامش مهدوي

  ديدگاه امام خميني درباره نجات و آرامش بخشي انسان در مكتب مهدوي  موعود امت‌ها، بيش از هر وصفي از اوصاف رهبري انسان، به عنوان نجات بخش توصيف شده است كه به روشني از رنج استضعاف دائمي بشر حكايت دارد. سياست پيشگان دنياي امروز ناگزير شده‌اند كه خود را مدعيان صلح و آرامش جهاني بشناسانند و چهره‌اي نجات بخش براي ملت‌ها داشته باشند. آنان كه با فطرت و امانت الهي انسان‌ها - كه همان منزلت جانشيني آدمي در زمين است - بيگانه و بلكه در ستيزند، مفاهيم و ارزش‌هاي مقدس بشري را به صورت ابزارهاي سياست و منفعت خويش درآورده و ملت‌هاي در بند كشيده شده را از دستيابي به حقيقت اصول كرامت و منزلت انساني باز داشته‌اند. بنيانگذار جمهوري اسلامي كه از ابتلا بشر امروز به اين نوع از صلح دوستان آرامش طلب رنج مي‌برد، امنيت جهان را بدون حاكميت آنان ممكن مي‌شمارد، زيرا حاميان دروغين بشر، حقوق وي را ناديده انگاشته‌اند و به نام صلح جهاني از هيچ گونه ستم و سكوت در برابر بيداد تجاوز پيشگان دريغ نمي‌ورزند و مدافعان ستم ديدگان را به آشوب و شرارت متهم مي‌سازند.
  "تا دنيا به اين آرامش طلبان و صلح دوستان و طرفداران حقوق بشر مبتلا است روي امنيت و صلح و آرامش نخواهند ديد، و آنچه آرزوي بشر است تحقق نخواهد يافت، بلكه تنها بشر به بركت مكتب‌هاي توحيدي و مومنان واقعي آن‌هاست كه به آزادي و سعادت خواهد رسيد.*
  بنيانگذار جمهوري اسلامي، صلح دوستي و عدالت گرايي و آرامش طلبي را در مكتب‌هاي انبيا و اولياي حق، يك حقيقت مي‌داند، نه يك شيوه و شعار تزوير آلود، بنابراين تحقق آرزوي بشر در جهان امروز و آينده تاريخ در گرو حركت رهبري است كه دوست حقيقي انسان و طرفدار واقعي كرامت ملت‌ها است. چنين رهبري را بايد در فرهنگ و آيين ابراهيمي سراغ گرفت كه هدف ظهورش، استقرار عدل و انصاف در جهان است.
  "از خداوند تعالي خواهانم كه جهانيان را از شر اين ستمگران نجات دهد و صلح و صفا و آرامش بيشتري عنايت فرمايد و كشور ما را به آرزوي خود كه ظهور حضرت مهدي - ارواحنا فداه - مستقر كننده عدل و انصاف و آرامش دهنده جهان است، برساند.
  تعابير صلح، صفا، آرامش، عدل، انصاف، انسان دوستي، طرفداري از حقوق بشر، آزادي و سعادت در ارتباط با آرزوي دائمي انسان‌ها - كه همانا در عصر مهدي موعود است - به دست مي‌دهد كه نگرش اعتقادي رهبر كبير انقلاب اسلامي درباره حكومت مهدي (ع)ناظر به عينيت جامعه بشري است. بي‌گمان گستره رنج‌ها و دردهاي انسان در دوران غيبت - كه فراخناي مطلوب‌ها و مطالبات آرماني وي را مي‌نماياند - نمي‌تواند بدون انديشه ظهور مهدي موعود و حاكميت همه جانبه الهي او، چشم اندازي آرامش دهنده داشته باشد. چنين نگرش و گرايشي از مهدويت - كه امام خميني همواره آن را مورد نظر داشت و بر پايه آن صلح دوستان آمريكايي را خلع سلاح مي‌كرد - سبب شد كه ملت‌هاي مستضعف و زيان ديده از سياست‌هاي فريبكارانه غرب و آمريكا، رويكردي پايدار به مساله مهدي و سامان پذيري انسان دوستانه در سايه دولت وي داشته باشند.
  * - صحيفه امام، ج 17، ص 306 و 307

  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ دوشنبه 10 مرداد 1390 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : , , , , , , , , , ,

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز شنبه 29 مهر 1396

 • تعداد وبلاگ :55487
 • تعداد مطالب :160146
 • بازدید امروز :66603
 • بازدید داخلی :3726
 • کاربران حاضر :123
 • رباتهای جستجوگر:318
 • همه حاضرین :441

تگ های برتر